Piotr Skupnik

Służba Gniewomira

Okładka
Trzeci tom porywającej opowieści o losach walecznego jarla Oliego Egilssona. Od początku historia ta urzekała doskonałym połączeniem literackiej fikcji z zamierzchłą historią. Służba Gniewomira rozpoczyna się w momencie powrotu bohatera z wielkiej wyprawy. Czas spokoju nie będzie jednak trwał długo. Najstarsza córka Jarla nawiązała niebezpieczny kontakt z najstarszym synem księcia Bolesława. Ich relacja nie będzie jedyną przeszkodą.

Gniewomir zostanie wezwany przez Knuta i na jego rozkaz, po złożeniu uroczystej przysięgi, wyruszy do Anglii, by walczyć o Londyn. Większym wyzwaniem może okazać się jednak misja, na mocy której zostanie zobowiązany do spotkania się z nowym królem Norwegii. Tym sposobem Gniewomir trafi do kraju swojej matki. Nim to nastąpi, odbędzie podróż, w której trakcie spotka tajemniczą Dagmarę oraz wojownika, który ponoć przybył z krainy topielców.

Ostatecznie Gniewomir będzie musiał zdecydować, po czyjej stronie się opowie. Bez względu na to, jaką podejmie decyzję, musi spieszyć się z powrotem do domu. Jego bliscy są w niebezpieczeństwie.

Język: pl

Ilość stron: 216

Opublikowana: 24 styczeń 2020

Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok

Format książki

papier ( 9788381195812 )